Polska Społeczność w Leicester


#1 2012-09-08 21:29:59

boofet

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 7
Punktów :   

Uslugi transportowe

TRANSPORT
ANGLIA-POLSKA / POLSKA-ANGLIA
USLUGI TRANSPORTOWE NA TRASIE ANGLIA-POLSKA / POLSKA-ANGLIA. TRANSPORT OSOB, ZWIERZAT I PACZEK (ROWNIEZ DUZE PRZEDMIOTY: ROWERY, MOTOCYKLE, MEBLE) ORAZ PRZEPROWADZKI DO KRAJU. OFERUJE KONKURENCYJNE CENY, REGULARNE PRZEWOZY I PODROZ W MILEJ ATMOSFERZE. DZWON SMIALO, NA PEWNO SIE DOGADAMY!
MACIEK: 07831970132

Offline

 

#2 2012-09-09 13:27:17

lenka1802

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

przewoził Pan juz wczesniej zwierzęta? jaki jest koszt przewiezienia 8 kg psa i czy to prawda ze musi byc obecny właściciel?

Offline

 

#3 2012-09-09 17:35:18

boofet

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

Witam. Wozilem kilkakrotnie. Jako usluge i swoje zwierzeta (mam psa, kota i fretke). Zwierzeta wozilem zawsze na Lotwe (ta trase tez obsluguje). Jest to podroz z pelna opieka (spacery, gwaratowany dostep do wody przez caly czas i karmienie w/g zalecen wlasciciela).  Kosz przewozu zwierzaka na Lotwe to £125. Na jakiej trasie ma to byc transport? Tzn. skad i dokad w Polsce? Co do wlasciciela to nie jest konieczny. Pies natomiast musi miec chip, paszport i jesli wyjezdza na stale to tylko szczepienie przeciw wsciekliznie (wbite w paszport). Prosze zaproponowac cene, na pewno sie dogadamy. Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2012-09-09 18:02:06

lenka1802

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

a wiec sprawa wyglada tak, w pazdzierniku wyjezdzamy z mezem i corka do Leicester i mamy tez pieska ktorego chcemy przewiezc ale czytałam o tym ze niezbedny jest microchip, nast szczepienie przeciwko wsciekliznie półroczna kwarantanna itp itd, potem odrobaczanie i cos tam jeszce 2 dni przed wyjazdem i jeszcze jakies tam badania i potem transort w łaścielem. I nie byłam pewna co do tego własciciela bo nie bede miała możliwosci z pieskiem podrozowac

Offline

 

#5 2012-09-09 19:10:32

boofet

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

Witam ponownie. Sprawa wyglada troszke inaczej przy transporcie w ta strone. To jest opis ze strony DEFRA, to taki ''urzad od zwierzat'':                                                                                                          What you need to do if you are entering the UK from the EU and listed non-EU countries
Preparing your dog, cat or ferret

    Step 1 – Have your pet microchipped – Before any of the other procedures for pet travel are carried out, your pet must be fitted with a microchip so it can be properly identified.
    Step 2 – Have your pet vaccinated – After the microchip has been fitted your pet must be vaccinated against rabies. There is no exemption to this requirement, even if your pet has a current rabies vaccination. Rabies boosters must be kept up to date. The length of the waiting period before entry to the UK is 21 days after the first vaccination date. A waiting period is not required for subsequent entries into the UK, provided rabies boosters are kept up to date. If the vaccination is in two parts the 21 day wait will be from the date of the second vaccination.
    Step 3 – Get pet travel documentation – For animals being prepared in an EU country, you should get an EU pet passport. If you are preparing your animal in a non-EU listed country or territory you will need to obtain an official third country veterinary certificate (apart from Croatia, Gibraltar, Norway, San Marino and Switzerland who also issue pet passports).
    Step 4 – Tapeworm treatment – (dogs only): before entering the UK, all pet dogs (including assistance dogs) must be treated for tapeworm. The treatment must be administered by a vet not less than 24 hours and not more than 120 hours (1-5 days) before its scheduled arrival time in the UK. There is no mandatory requirement for tick treatment. No treatment is required for dogs entering the UK from Finland, Ireland or Malta).
    Step 5 – Arrange for your animal to travel with an approved transport company on an authorised route – Your pet must enter the UK from a listed country or territory travelling with an approved transport company on an authorised route.

A teraz tlumaczenie przez GOOGLE TRANSLATE:                                                                                    Co trzeba zrobić, jeśli wjeździe do Wielkiej Brytanii z UE i wymienionymi krajami spoza UE
Przygotowanie psa, kota lub fretki

    Krok 1 - Wyraź swoją microchipped zwierzątko - zanim którykolwiek z pozostałych procedur domowych podróży są przeprowadzane, twoje zwierzę musi być wyposażone w mikrochip może więc być właściwie zidentyfikowany.
    Krok 2 - Czy twoje zwierzę szczepione - Po mikroczipa został wyposażony Twoje zwierzę musi być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Nie ma zwolnienie do tego wymogu, nawet jeśli Twój pies posiada aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Wścieklizna wzmacniacze muszą być na bieżąco aktualizowane. Długość okresu oczekiwania przed wejściem do Wielkiej Brytanii to 21 dni po pierwszym dniu szczepienia. Okres oczekiwania nie jest wymagane dla późniejszych wpisach do Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, wścieklizny dopalacze są na bieżąco aktualizowane. Jeżeli szczepienie jest w dwóch częściach 21 dni czekać będzie od dnia drugiego szczepienia.
    Krok 3 - Pobierz pet dokumentację podróży - Dla zwierząt przygotowywanych w kraju UE, należy uzyskać paszport dla zwierząt domowych w UE. Jeśli przygotowujesz się zwierząt w kraju spoza UE lub na terytorium wymienionych trzeba uzyskać oficjalne państwa trzeciego świadectwo weterynaryjne (z wyjątkiem Chorwacji, Gibraltaru, Norwegii, San Marino i Szwajcarii, który również wydaje paszporty dla zwierząt).
    Krok 4 - leczenie Tapeworm - (tylko psy): przed wejściem do Wielkiej Brytanii, wszystkie psy (w tym psów), muszą być leczeni przez tasiemca. Leczenie musi być podawane przez weterynarza, nie mniej niż 24 godzin i nie więcej niż 120 godzin (1-5 dni) przed jego planowanym czasie przyjazdu w Wielkiej Brytanii. Nie ma potrzeby stosowania leczenia kleszczy. No leczenie jest konieczne dla psów wjeżdżających do Wielkiej Brytanii z Finlandii, Irlandii i Malty).
    Krok 5 - Wykonam dla zwierząt podróżować z zatwierdzonym firmy transportowej na autoryzowanego trasy - Twoje zwierzę musi wejść do Wielkiej Brytanii z krajów lub terytoriów wymienionych podróżująca z zatwierdzoną firmy transportowej na autoryzowanego trasie.

Wiem ze jakosc tlumaczenie pozostawia wiele do zyczenia ale mozna sie domyslic.
Kwarantanne zlikwidowano od poczatku tego roku.
Mam nadzieje, ze to troche pomoze.

Offline

 

#6 2012-09-09 21:36:35

lenka1802

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

o to byłoby super, jutro poprosze męża zeby mi dokładnie przetłumaczył tę oryginalną wersję bo zaczęłam czytać to tłumaczenie a że późna godzina troszke ejst to juz nie chciało mi się analizować ) ciesze sie ze nie ma juz tej kwarantanny, wiec ja bede załatwiac wszystkie szczepienia, badania i dokumenty i bede sie kontaktować dlaej z Panem w sprawie transportu bo samolotem neie moze z nami leciec. A jaka byłaby cena transportu?

Offline

 

#7 2012-09-09 22:30:37

lenka1802

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

a mam pytanie odnosnie ostatniego szczepienia czy tam badania, musi byc wykonane najpozniej 1-5 dni przed wjazdem do UK, a ile dni trwa taki tansport?

Offline

 

#8 2012-09-10 09:33:02

boofet

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

Dzien dobry. Prosze mi powiedziec skad piesek ma jechac? Podroz trwa od 24 do maksymalnie 48 godzin.

Ostatnio edytowany przez boofet (2012-09-10 10:30:19)

Offline

 

#9 2012-09-11 12:27:17

lenka1802

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

z ełku do leicester

Offline

 

#10 2012-09-12 07:41:43

boofet

Świeżak

Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: Uslugi transportowe

Dzien dobry. Koszt przewozu to 100 funtow.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
La casa de don Matilde UbytovĂĄnĂ­ Guidel